Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Po raz jedenasty w dniach 13 – 16 kwietnia odbędzie się Studencki Festiwal Nauki. Jest to największe wydarzenie naukowe w regionie organizowane przez Studentów. Jest to niepowtarzalne wydarzenie podczas, którego Uczelnie wychodzą poza swoje mury, by promować naukę.

Kolejną edycję Festiwalu Nauki zdecydowały się organizować wspólnie:
Śląski Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach

13 Kwietnia 13:00 – Debata: Czy warto podejmować studia w XXI wieku? – z udziałem Rektorów Uczelni zaangażowanych w organizacje Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Sląskiego w Katowicach, aula. im. Kazimierza Popiołka
14 kwietnia 10 – 16 – Jarmark Wiedzy na Rynku w Katowicach
15 kwietnia 10 – 16 – Otwarte Wykłady na Dworcu w Katowicach
16 kwietnia – Studenckie Karaoke w Klubie DSO

Fanpage: https://www.facebook.com/Festiwal.Nauki.US
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/803964216338627/

Szerszy opis:

Poniedziałek – Debata Otwierająca.
Jak co roku planujemy zaprosić znane osobistości świata nauki. W poprzednich edycjach uczestniczyli m.in. prof. Tadeusz Sławek, prof. Jerzy Stuhr, prof. Wiesław Banyś, prof. Agnieszka Zalewska czy prof. Michał Karoński. Temat corocznej debaty jest adresowany do studentów i młodych naukowców. W tym roku skłaniamy się ku koncepcji zaproszenia Rektorów Uczelni ze Śląska.

Wtorek – Jarmark Wiedzy na rynku głównym w Katowicach.
Poprzednie edycje organizowane były na deptaku przy ulicy Bankowej. W tym roku pragniemy zwiększyć rozmiar Jarmarku z dotychczasowych 60-80 stoisko do przedziału 80-100 zapraszając do współpracy inne ośrodki akademickie, badawcze oraz kulturalne. Na każdym stoisku ma okazję zaprezentować się organizacja studencka wraz ze swoim dorobkiem naukowym.

Środa- Wykłady na dworcu i w innych miejscach w centrum.
Już po raz trzeci chcemy upowszechniać naukę w miejscach z nią niezwiązanych. Wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego prezentowali swoje autorskie wykłady mieszkańcom miasta w tak niecodziennych miejscach jak Dworzec PKP, ulica Mariacka czy Galeria Katowicka.

Wprowadzanie nauki w przestrzeń miejską jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Jednak cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców i mediów.

Galeria z zeszłorocznych edycji:
https://www.facebook.com/Festiwal.Nauki.US/photos_stream
Plan zeszłorocznego Festiwalu: http://www.us.edu.pl/10-studencki-festiwal-nauki
Filmy promujące: https://www.youtube.com/watch?v=X42dRV6L7wI