Aktualności

Zostań wolontariuszem na Szczycie Klimatycznym!

Urząd Miasta Katowice poszukuje wolontariuszy, którzy wspierać będą organizację Szczytu Klimatycznego (COP24). Wydarzenie odbywające się od 3 do 14 grudnia 2018 roku w Katowicach zgromadzi ok. 30 tysięcy uczestników z blisko 200 krajów. W COP24 wezmą udział reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu.

Osoby chcące dołączyć do grona wolontariuszy światowego forum dotyczącego polityki klimatycznej powinny wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny pod adresem: katowice.eu, a następnie wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone indywidualnie. Planowany termin rozstrzygnięcia rekrutacji to 15 października.

Wolontariusze zaangażowani zostaną do działań w przestrzeni Katowic i Krakowa – obsługa punktów informacyjnych w miejscach ważnych dla gości konferencji, m.in. na terenie dworców i lotnisk, w hotelach, w centrach informacji turystycznej czy w miejscach sąsiadujących bezpośrednio z terenem konferencji. Będą też wspierać działania miejskiej strefy wystawienniczej dedykowanej organizacjom pozarządowym i aktywistom.

Do wolontariatu zaproszę są osoby pełnoletnie, posługujące się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym komunikację z uczestnikami konferencji, dyspozycyjne w terminie od 26 listopada do 20 grudnia (praca w systemie zmianowym, zgodnie ze zgłoszoną dyspozycyjnością). Mile widziane doświadczenie wolontariackie, znajomość innych języków obcych (np. francuski, hiszpański, rosyjski, niemiecki lub inne) i umiejętność pracy w zespole. Dodatkowymi atutami będzie także wiedza z zakresu ekologii, ochrony środowiska, stosunków międzynarodowych czy międzynarodowej współpracy gospodarczej.Dla uczestników organizator zapewnia „pakiet wolontariacki”, w skład którego wejdzie strój, identyfikator, pamiątkowe gadżety i certyfikat. Podczas działań zapewnione zostaną napoje i ciepły posiłek, ubezpieczenie NNW oraz dostęp do bezpłatnej komunikacji publicznej. Zainteresowani mogą uzyskać zaświadczenia dotyczące realizacji praktyk studenckich. Wolontariat podczas COP24 to szansa na udział w międzynarodowym wydarzeniu, możliwość zdobycia wielu cennych umiejętności i doświadczeń oraz okazja do nawiązania nowych znajomości.Szczegółowe informacje na temat Szczytu Klimatycznego dostępne są na stronach: www.cop24.katowice.eu oraz www.cop24.gov.pl. Więcej na temat wolontariatu: www.katowice.eu.

O autorze

Joanna