Aktualności

Ekonomia na Bank – lekcja 4: „Książę i żebrak”

To już ostatnie dni, by wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę z 4 lekcji projektu „Ekonomia na Bank” i wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz zawalczyć o stypendium i płatne praktyki!*

 

Łyknij trochę wiedzy o pożyczkach i kredytach zawartej w czwartej lekcji pt. „Książe i Żebrak”!

To nie jest reklama jakiegoś konkretnego produktu! Po prostu – w świecie obklejonym plakatami reklamującymi błyskawiczne pożyczki i wypełnionym alejami lombardów warto posiadać elementarną wiedzę, by nie dać się zbałamucić.

 

Wejdź na stronę www.ekonomianabank.us.edu.pl, w zakładce „Tematy” wybierz pozycję „Książę i Żebrak” i zacznij naukę!

Jak co miesiąc, możesz wziąć udział w quizie sprawdzającym jak uważnie czytałeś artykuł, słuchałeś wywiadu i oglądałeś wideo na które składa się lekcja – link do quizu znajdziesz przy odpowiedniej lekcji. Masz czas do 28 marca!

 

Projekt „Ekonomia na bank” to przedsięwzięcie, którego celem jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu podstaw ekonomii i bankowości oraz wzmocnienie umiejętności korzystania z instytucji i narzędzi finansowych. W ramach projektu przewidziano sześć  lekcji ukazujących się raz w miesiącu i poświęconych kolejno: rachunkom bankowym, kartom kredytowym i płatniczym, oszczędzaniu oraz inwestowaniu, kredytom, pożyczkom i parabankom, hipotece oraz tworzeniu własnej firmy.

 

Więcej informacji oraz regulamin programu znajdziesz na stronie: www.ekonomianabank.us.edu.pl

 

O autorze

Joanna