STWÓRZ DRUŻYNĘ I DOŁĄCZ DO TURNIEJU

Team Europe & and the art of debate to unikatowy cykl turniejów Debat Europejskich, skierowany do studentów uczelni wyższych w siedmiu polskich miastach. Projekt rozpoczyna się w marcu 2017 roku i potrwa dwa miesiące. Wystarczy zgłosić 4-osobową drużynę i wziąć udział w jednej z tur debat eliminacyjnych. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli! Debaty odbędą się w: Katowicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie i Wrocławiu.

Debaty będą przeprowadzane zgodnie z zasadami przyjętymi podczas Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Jest to rodzaj debaty o bardzo ustrukturyzowanym przebiegu, kładącej ogromną wagę na kulturę wypowiedzi i szacunek wobec oponentów. Jej zadaniem jest dyskusja nad tezą, dotyczącą najczęściej problematyki społeczno-politycznej. Debata doskonali sztukę przemawiania publicznego, tworzenia interesującej argumentacji i prowadzenia skutecznej polemiki.

Zgłoszenie oraz szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: http://ksmowcow.pl/teameurope.html