Aktualności

WÓZEK DLA MARKA!!!

Cześć i dzień dobry! 🙂

 

 

LINK DO ZBIÓRKI – zachęcamy do wsparcia Marka 🙂

https://pomagam.pl/wozekdlamarka

 

Nazywam się Marek , mam 24 lata i studiuję Historię na Uniwersytecie Śląskim. Historia jest moją pasją i codziennie się w nią zagłębiam! 🙂

Z dumą przyznaje, że obroniłem już licencjat i zmierzam w kierunku tytułu magistra 🙂

Moja historia też jest ciekawa choć trochę zaczyna mi komplikować się teraźniejszość…

Niestety zepsuł się mój wózek i muszę wymienić go na nowy ponieważ choruję na dystrofię mięśniową Duchenne’a. To groźna choroba genetyczna, powodująca postępujący i nieodwracalny zanik mięśni, w konsekwencji wyniszczanie organizmu.  Moja choroba postępuje, jestem coraz słabszy. Mam problemy z oddychaniem, w nocy i coraz częściej w ciągu dnia wymagam wspomagania oddychania respiratorem i dotleniania koncentratorem tlenu. Mam też kłopoty z sercem (tachykardia), z tego powodu jestem pod stałą opieką kardiologa.

JEDNAK NIE ZAŁAMUJĘ SIĘ! 🙂 WALCZĘ DALEJ! Tylko proszę o Waszą pomoc…:)

Niestety od kilku lat PFRON nie dofinansowuje do zakupu wózków elektrycznych, a jedynie raz na trzy lata do ich naprawy. Jednak mój wózek nie nadaje się już do naprawy, gdyż uszkodzenia są zbyt poważne, a jest to stary model do którego nie ma części zamiennych.

Mam już część kwoty, ale jeszcze trochę mi brakuje…

Cena tego wózka jest tak wysoka, gdyż wymaga on niezbędnych dostosowań do mojego obecnego stanu zdrowia, mając przy tym na względzie postęp choroby i jego pogorszenie się w przyszłości. Potrzebuję więc odpowiedniego oparcia stabilizującego mój coraz bardziej krzywiący się kręgosłup, zagłówka przytrzymującego coraz mniej stabilną głowę, zwłaszcza podczas jazdy samochodem, specjalistyczny joystick, podnóżki inne od standardowych.

Każda złotówka się liczy aby moje problemy z wózkiem były już…historią 🙂

Dziękuję za każdą pomoc!

P.S

W filmiku wózek, który jest mi potrzebny! 🙂

Organizatorem akcji dla Marka jest Michał Kurka i Violetta Kulik.

 

LINK DO ZBIÓRKI

https://pomagam.pl/wozekdlamarka

O autorze

Joanna