EKONOMIA NA BANK – DOŁĄCZ I ZGARNIAJ NAGRODY

Szanowni Studenci,

Projekt Ekonomia na bank to przedsięwzięcie edukacyjne mające na celu intensyfikację Waszej wiedzy z zakresu ekonomii i finansów oraz wzmocnienie umiejętności korzystania z instytucji i narzędzi finansowych.

Dzięki 6 lekcjom tematycznym będziecie mogli poszerzyć doświadczenie i  praktyczne kwalifikacje. Każda lekcja oprócz merytorycznych treści zawiera także quiz. Pytania przygotowane przez Ekspertów z danej tematyki pokrywają się z treściami, z którymi można zapoznać się wchodząc na stronę www.ekonomianabank.us.edu.pl . Tutaj znajdują się krótkie spoty filmowe oraz wyjaśnienia Eksperta.

W ramach projektu przewidziano wiele ciekawych nagród rzeczowych – gadżetów, ufundowanych przez głównego sponsora Projektu Bank PKO BP oraz Uniwersytet Śląski.

Jednak najistotniejszym elementem Projektu jest możliwość otrzymania nagrody głównej. Aby sięgnąć po płatne praktyki w Banku bądź nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. zł. studenci są zobowiązani do  uczestniczenia we wszystkich lekcjach tematycznych poprzez quizowanie na Platformie Moodle. Do każdej lekcji przygotowany jest krótki quiz składający się tylko z 7 pytań.

Punkty uzyskane w kolejnych quizach będą sumować się do końca Projektu. Po ostatniej lekcji zostaną wyłonieni zwycięzcy.

Jak przystąpić do Projektu?

To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www.ekonomianabank.us.edu.pl zapoznać się z dostępnym materiałem merytorycznym do lekcji a następnie zalogować się do Platformy, zaakceptować regulamin i rozpocząć quizowanie. Każdy nowy uczestnik jest zobowiązany wypełnić wcześniejsze quizy, tak aby móc uzupełnić brakującą punktację.

UWAGA !!!

Już 13 lutego br. pojawi się na stronach Projektu nowa lekcja Student z Wall Street. Jej tematem będą oszczędności i inwestycje. Najważniejsze treści będą obejmować informacje o funkcjonowaniu Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) ze szczególnym naciskiem na inwestycje giełdowe, obligacje oraz lokaty bankowe. Jednym słowem – lekcja będzie uczyć czym jest oszczędzanie i jak umiejętnie inwestować na giełdzie.
Z lekcji dowiedzieć się będzie można – z czym jest związane ryzyko inwestycji, jakie mamy rodzaje indeksów giełdowych, co oznaczają terminy hossa i bessa, jak zachowują się rynki światowe i polski rynek giełdowy.

Jeśli masz pytanie dotyczące uczestnictwa w Projekcie, napisz do koordynatora Projektu:
dr Marzena Ponicka marzena.ponicka@us.edu.pl

Bądź skontaktuj się telefonicznie: 506 167 875

Jeśli masz pytanie merytoryczne dotyczące jednego z zagadnień ekonomiczno-finansowych – napisz do Eksperta :  Na.Bank.Eksperci@pkobp.pl

Zapraszamy do quizowania !